Страхотен Грегорич донесе победата на Хамбургер ШФ срещу Аугсбург (видео)

Тимът на Хамбургер ШФ завърши сезона победоносно при гостуването си на Аугсбург. С основна заслуга за триумфа с 3:1 за гостуващия отбор беше нападателят Михаел Грегорич, отчел се с два гола и една асистенция.

При първата по-сериозна опасност пред една от двете врати в 11-ата минута домакините поведоха в резултата. След центриране на Филип Макс защитникът Йоан Джуру нескопосано изчисти топката, която попадна в преподписалия преди мача Алфред Финбогасон и той с глава я прати в мрежата за 1:0. Хамбургер ШФ съумя да изравни резултата още преди края на полувремето. В 36-ата минута Михаел Грегович се разписа след отлично изпълнен пряк свободен удар. Гостите можеха да осъществят обрат две минути преди почивката, когато Николай Мюлер преодоля вратаря на Аугсбург, но Хон Чон-Хо изчисти в корнер. Любопитна ситуация настъпи в 44-ата минута, когато Флориан Майер даде последния съдийски сигнал за полувремето преждевременно, но впоследствие разбра грешката си и позволи на играта да продължи още една минута.

Това, което Мюлер не успя да направи през първата част, го постигна през втората. При изпълнение на корнер от страна на Хамбургер в 62-ата минута авторът на първия гол за тима Грегорич отклони топката към Мюлер, който от далечната греда отбеляза за 2:1 в полза на своя отбор. Четвърт час преди края направилият изключително силен мач Грегорич реализира своето второ попадение в двубоя. Отново от ъглов удар той се възползва от поредната грешка в защитата на Аугсбург и подпечата победата на Хамбургер.

В 87-ата минута напускащият Аугсбург вратар Александер Манингер влезе като смяна, за да обере овациите на феновете на домакините. Той дори се включи в последната атака на тима в мача, която обаче не доведе до нов гол.

Така Хамбургер завършва на 10-о място в Бундеслигата с 41 точки, след като в предишните два сезона трябваше да играе плейоф за оставането си в елита. Аугсбург приключва кампанията на 12-а позиция с три точки по-малко от днешния си опонент.