Съдия не успя да отреже главата на Монтана при първа победа от осем месеца (видео)

Монтана се върна на пътя на победата, след като близо осем месеца и цели 19 срещи отборът не познаваше успеха в "А" група. Възпитаниците на Емил Велев се наложиха с 3:2 над Черно море в мач от 33-ия кръг от шампионата.

По този начин Монтана се доближи на две точки от предпоследния в класирането Пирин и ще има възможност да се измъкне от дъното, тъй като приема "орлетата".

Точни за домакините бяха Иван Коконов (28), Иван Стоянов (53) и Атанас Илиев (90). За гостите реализираха Симеон Райков (30) и Матиас Курьор (82д.).

В 82-ата минута главният рефер Георги Кабаков даде несъществуваща дузпа за Черно море, която бе отбелязана от Курьор. Домакините обаче се справиха с тежката ситуация и въпреки реферската подкрепа за гостите, успяха да излязат победители от двубоя.

В 8-ата минута Коконов излезе сам срещу вратаря след грешка на Михаил Венков, но пропусна да се разпише.

"Моряците отговориха в 18-ата минута, когато Матиас Курьор бе изведен от Пламен Николов на добра позиция. Нападателят на гостите напредна и шутира без да се бави, но топката излезе в аут.

Първото попадение реализира Иван Коконов в 28-ата минута, който се разписа отблизо след красиви комбинация и асистенция на Сергей Георгиев.

Две минути по-късно Симеон Райков изравни. Тодор Паланков изведе своя съотборник, който с удар от въздуха, опъна мрежата.

Втората част се превърна в голов екшън. В 53-ата минута Иван Стоянов изведе своя тим напред. Минчев изведе Коконов, който отправи изстрел по земя и вратарят Георги Китанов изби. При добавката Стоянов не сбърка и с плътен удар направи 2:1.

В 60-ата минута Бакари излезе сам срещу вратаря, но се забави да нанесе завършващ удар и топката му бе отнета.

До края на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. В 82-ата минута "моряците" изравниха от несъществуваща дузпа, която Кабаков само видя, въпреки че Георги Ангелов влезе чисто на Пламен Николов. Точен от бялата точка бе Курьор - 2:2.

В даденото продължение юношата на Черно море Атанас Илиев оформи крайното - 3:2, след груба грешка на Марк Клок.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ 3:2

1:0 Коконов 28