Шампионът нанесе жесток удар по европейските амбиции на Славия (видео+галерия)

Новият стар шампион на България Лудогорец постигна разгромна победа с 5:0, като гост на Славия в мач от 34-ия кръг на "А" група. Играчите на Георги Дерменджиев изнесоха истинска лекция на младите футболисти в бяло.

Първият гол в двубоя дойде още в 8-ата минута, когато халфът Янис Карабельов загуби топката в центъра на терена, а от това се възползва Жуниор Кишада. В 20-ата минута головата машина на "орлите" Клаудиу Кешеру направи резултата 2:0 и се доближи до Мартин Камбуров в битката за голмайсторския приз. В продължението на първата част Вандерсон вкара трети гол във вратата на "белите". В 57-ата минута Кишада отбеляза ново попадение, а малко по-късно Джонатан Кафу оформи крайния резултат в мача.
Славия - Лудогорец
След този успех Лудогорец събра актив от 70 точки. Вторият в "А" група - Левски има 14 пункта по-малко. Славия остава на четвърто място в таблицата. Играчите на Александър Тарханов изостават на четири точки от третия Берое, а битката с Локомотив (Пловдив) продължава с пълна сила. В следващия кръг "белите" гостуват на Левски, а шампионите ще празнуват титлата на своя "Лудогорец Арена" срещу Берое.

В 8-ата минута Клаудиу Кешеру отне топката от национала Янис Карабельов и подаде на Кишада, който навлезе в наказателното поле и вкара кълбото в близкия ъгъл на Георги Петков. Четири минути по-късно и Кешеру имаше възможност да се разпише. Вандерсон подаде към румънеца, който нацели гредата и пропусна да се доближи до лидера при голмайсторите - Мартин Камбуров. Въпреки това, в 20-ата минута румънският нападател се оказа най-съобразителен в наказателното поле и прати топката за втори път във вратата на домакините. Това е неговият 15-ти гол през този сезон.
Малко след попадението Тарханов направи и първата си смяна. Грешникът за първия гол Карабельов напусна, за да се появи друг юноша на столичани - Владимир Семерджиев.

В 27-ата минута Лудогорец бе близо и до класически резултат. Бразилецът Кафу се опита да прехвърли Петков, но опитът му се оказа слаб и резултатът се запази 2:0 в полза на "орлите". Малко преди края на първата част се стигна и до най-доброто положение за Славия. Ивайло Димитров получи пас от Георги Йомов в наказателното поле и веднага чукна към Балджийски, който стреля много силно, но резервният вратар Георги Аргилашки се намеси отлично и запази аванса на гостите.

В продължението на първата част бразилецът Вандерсон направи резултата 3:0. Крилото вкарва в трети пореден мач. Преди това се разписа при успеха с 4:1 над Пирин и при загубата от Локомотив (Пловдив) с 2:1.Славия - Лудогорец
В началните минути на втората част най-добрият на терена за столичани - Георги Йомов навлезе в наказателното поле и стреля силно, но Аргилашки улови. В 57-ата минута "орлите" стигнаха и до четвърти гол. Жуниор Кишада получи топката в центъра на терена, напредна необезпокояван и отправи мощен удар, който препарира капитана на домакините за четвърти път. В 69-ата минута падна още един гол. Разградчани проведоха бърза контра, Кишада пусна към Кафу, който навлезе в наказателното поле и шутира. Топката мина през ръцете на Петков и се озова за пети път в мрежата му. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.
Руският специалист Александър Тарханов заложи на схема 4-2-3-1. На вратата бе опитният Георги Петков. Пред него бяха Диего, Пиргов, Велков и Омар Абуд. В средата на терена бяха разположени Йомов, Карабельов и Емил Мартинов. Тримата в атака играха намиращият се в изключителна форма - Борислав Балджийски, Ивайло Димитров и дебютантът Калоян Кръстев, който бе на върха на атаката за "белите".

Георги Дерменджиев заложи на Аргилашки под рамката на вратата. В стартовия състав се завърна Йордан Минев и Георги Терзиев, който партнира в центъра на отбраната на младия Венцислав Керчев. В халфовата линия нямаше изненади, а "орлите" атакуваха вратата на Георги Петков с Кафу, Вандерсон, Кишада и Клаудиу Кешеру.

Балансът между двата тима в "А" група е следният: 12 мача: 1 победа за Славия, 3 равенства и 8 победи за Лудогорец, голова разлика 30-6 за "орлите".

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Жуниор Кишада 8
0:2 Клаудиу Кешери 20
0:3 Вандерсон 45
0:4 Жуниор Кишада 57
0:5 Джонатан Кафу 69

Стартови състави:

СЛАВИЯ: Георги Петков, Диего Фераресо, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Янис Карабельов (Семерджиев 22), Емил Мартинов (Станкев 46), Борислав Балджийски, Георги Йомов, Ивайло Димитров (Сердеров 76), Калоян Кръстев

Ст. треньор: Ал. Тарханов

ЛУДОГОРЕЦ: Георги Аргилашки, Йордан Минев, Георги Терзиев, Венцислав Керчев, Натанаел, Светослав Дяков, Андрей Препелица, Джонатан Кафу, Жуниор Кишада (Aнисе 73), Вандерсон (Мисиджан 66), Клаудиу Кешеру