Джокович, Мъри и Федерер с безпроблемни успехи в Рим

Четирикратният шампион и водач в схемата Новак Джокович се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3.28 милиона евро. Сърбинът се наложи над квалификанта Стефан Робер от Франция със 7:5, 7:5 в оспорван мач, продължил 87 минути. Джокович направи пробив в 12-ия гейм, за да спечели първия сет. Във втората част той преодоля пасив от 1:3 и приключи двубоя с третия си пробив. Следващият съперник на сърбина е Томас Белучи (Бразилия), който отстрани Никола Маю (Франция) с 6:4, 6:3.

Вторият поставен Анди Мъри (Великобритания) също спечели първия си мач от турнира. Той надделя над Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:3 за 84 минути. Мъри спечели последните три гейма на първия сет, за да поведе в резултата, а във втората част направи ранен пробив и до края нямаше проблеми.

Номер 3 в схемата и финалист от миналата година Роджър Федерер (Швейцария) отстрани Александър Зверев (Германия) с 6:3, 7:5. Зверев победи на старта на турнира първата ракета на България Григор Димитров. Федерер не игра през миналата седмица на турнира "Мастърс" в Мадрид заради болки в гърба, но срещу 19-годишния Зверев беше в добра форма. Швейцарецът направи пробив за 4:2 в първата част, а във втория сет взе подаването на съперника си в 11-ия гейм и при свой сервис приключи мача. В третия кръг Федерер ще срещне номер 13 Доминик Тийм (Австрия), който победи Жоао Соуза (Португалия) с 6:3, 6:2.