Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Бетис също си осигури оставане в елита

Бетис си осигури оставане в Примера дивисион, след като завърши 1:1 при гостуването на Ейбар в предпоследния кръг на първенството. Двубоят бе напрегнат и в него нямаше много футболни достойнства.

Ейбар доминираше през първото полувреме, а Бетис разчиташе на контраатаки, но в 37-ата минута поведе в резултата. Двойно между Портийо и Хоакин позволи на ветерана да се освободи отляво и да намери Рубен Кастро, за когото не бе проблем да уцели опразнената врата.

На почивката наставникът на домакините Мендилибар пусна в игра в Серхи Енрик с цел усилване на атаката и това даде резултат. В 73-ата минута именно Енрик изравни. Той се възползва от подаване на Капа и почти с шпагат успя да насочи топката в десния ъгъл на Адан.