Кавани засенчи Ибрахимович с хеттрик

Уругваецът Единсон Кавани се отчете с хеттрик при победата на Пари Сен Жермен с 4:0 като гост на Газелек Аячо в 37-ия кръг на Лига 1. Бившият нападател на Наполи се разписа в 13-ата и 49-ата минута след брилянтни асистенции на Анхел ди Мария, както и в 58-ата след центриране на Курзава. Само минута по-късно той беше заменен.

В негово отсъствие дежурният голмайстор на парижани Златан Ибрахимович успя да запише името си на таблото в добавеното време с 35-ия си гол за сезона. Шведът е безапелационен голмайстор №1 в Лига 1 за сезона, а Кавани успя да намери място на подиума със своите вече 19 попадения. Втори е Александре Лаказет от Лион, който също се отчете с хеттрик при победата с 6:1 над Монако.