Лион помете Монако с шест гола и отново е в Шампионската лига

Отборът на Лион се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като разби с 6:1 Монако в директен двубой, който трябваше определи кой ще заеме второто място в крайното класиране на Лига 1. Хеттрик за "хлапетата" отбеляза Александр Лаказает, с което най-вероятно ще си осигури място в състава на Франция за Евро 2016, въпреки ужасния си старт на сезона. На два пъти се разписа и бранителят Мапу Янга-Мбива, а резултатът откри Рашид Гедзал. За Монако точен бе ветеранът Рикардо Карвальо.

Лион започна ударно и до осмата минута вече водеше с 2:0. Първо Гедзал откри след пас в наказателното поле на Лаказет, а след това самият нападател удвои, след като засече центриране по земя на Серхи Дардер. в 23-ата минута Монако остана с човек по-малко, след като Ласина Траоре си изкара два бързи жълти картона и трябваше да напусне предварително. Последваха нови два бързи гола за "хлапетата". Първо Янха-Мбива вкара с глава след корнер, а след това Лаказате се разписа, прехвърляйки технично Даниел Субашич. В 42-ата минута Монако намали, след като Антони Лопеш излезе да избие една топка, но тя попадна точно на главата на Карвальо, който без да се бави я прати в мрежата.

През втората част Лион не остави съмнение, че е по-класният тим тази вечер и добави нови две попадения на сметката си. Първи Янга-Мбива вкара втория си гол, а след това Лаказет оформи хеттрика си. Така нападателят на Лион вече има 21 попадения през сезона.

В класирането Лион вече има 65 точки - три преднина от монегаските кръг преди края. Головата разлика на "хлапетата" обаче е с 22 попадения по-добра и затова дори и да се изравнят точките в последния кръг, то само невиждано чудо може да измести Лион от второто място.