Гол в 89-ата минута попари Шалке (видео)

Отборите на Шалке 04 и Аугсбург си размениха по един късен гол в мача помежду си от предпоследния 33-и кръг на германската Първа Бундеслига. Срещата на "Фелтинс Арена" завърши 1:1. В 82-ата минута холандският нападател Клаас-Ян Хунтелаар даде аванс на Шалке в резултата. В 89-ата минута обаче Даниел Байер с първия си гол за сезона в първенството попари "кралскосините" от Гелзенкирхен и спаси гостите от поражение. Хунтелаар бе точен с удар отблизо след подаване отдясно на бившия играч на Лудогорец Жуниор Кайсара. Бразилският десен бек се появи в игра в 71-ата минута на мястото на Бенедикт Хьоведес. Минута преди края Байер с изстрел извън наказателното поле изненада вратаря Ралф Феерман и изпрати топката в долния десен ъгъл на стража.

Равенството на практика сложи край на надеждите на Кайсара и компания да се преборят за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. В момента Шалке е седми с 49 точки, но тимът е с много по-лоша голова разлика от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), който е с 52 точки. С равни точки с Шалке преди последния кръг са още два отбора - Майнц 05 и Херта (Берлин).

Аугсбург пък е 11-и с 38 точки и е сигурен участник в елита през следващия сезон.

Шалке гостува на Хофенхайм в последния кръг, а Аугсбург е домакин на Хамбургер ШФ.