Гладбах не пропусна шанса си - ШЛ е много близо (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) не позволи да се стигне до сензация при домакинството си на Хофенхайм и записа победа с 3:1, с което се доближи само на точка до Херта (Берлин), който засега заема последната квота за Шампионската лига през следващия сезон. В събота столичани отстъпиха на Байерн (Мюнхен) и това беше отличен шанс за "жребчетата" и те не го изпуснаха. Освен това те имат далеч по-добра голова разлика, което също може да се окаже решаващо.

Борусия поведе още в 7-ата минута, когато защитникът на Хофе Джереми Толян си вкара автогол в стремежа си да избие топката от крака на Андре Хаан. При атаката обаче имаше засада на Оскар Венд, която съдиите не видяха.

В последните секунди на първата част Махмуд Дахуд направи 2:0, но и тук реферът беше в центъра на вниманието, като гостите настояваха за нарушение на Хаан срещу вратаря Оливер Бауман.

За първото полувреме отборът от Зинсхайм имаше само една чиста възможност, но шансът се усмихна в 54-ата минута, когато Нико Елведи сгреши в отбрана за Гладбах и Андрей Крамарич се възползва от паса на Кевин Фоланд и намали резултата.

Условия за обрат обаче нямаше, защото домакините бяха по-стойностният тим и в 61-ата минута Хаан се разписа за 3:1.

До края и двата отбора пропуснаха по няколко положения, но като цяло Борусия имаше инициативата и не постави под въпрос успеха си.

Лошото за тима на Андре Шуберт е, че в следващите два кръга му предстоят мачове срещу двата тима, намиращи се в най-добра форма в момента -  Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен). От своя страна Хофенхайм продължава битката за спасение, като е на 3 точки от 16-ото място, което праща на бараж.