Шарлът с историческа победа в плейофите, Оклахома с важна крачка

Шарлът се наложи с 96:80 над Маями и постигна първа победа в серията от плейофите на Изток в НБА, но все още изостава с 1-2 в серията. За Шарлът това е и първа победа във втората фаза на първенството от 14 години насам, което означава и край на серията от 12 поредни поражения. Каращият първи сезон в Лигата Франк Камински се намеси много решително в средата на третата част, когато вкара 8 точки в серията на своя тим 18:0 и изравняване на резултата 53:53. Марвин Уилямс, който беше незабележим в първите два мача, днес вкара 12 точки и спечели 14 борби. За гостите Луол Денг завърши с 19 точки, в това число пет тройки, а Дуейн Уейд добави 17. Ръсел Уестбрук вкара 25 точки и взе 15 борби за Оклахома, който спечели със 119:108 като гост на Далас и поведе с 3-1 в персоналния двубой. Енис Кантър за втори път в кариерата си пък реализира 28 или повече точки. Кевин Дюрант завърши с 19 преди да излезе в последните минути заради травма.

Индиана спечели домакинската среща с Торонто със 100:83, а Джордж Хил и Йън Маинми вкараха по 22 точки всеки. Така серията вече е с равенство 2-2 преди да се премести за петия мач в Торонто във вторник. В четвъртата част домакините вкараха първите 7 точки, след което Торонто отвърна, но тройка и два наказателни удара дадоха насока на мача. Портланд постигна първа победа над Клипърс, след като в третата среща по между им го победи с 96:88. Деймиън Лилард завърши с 32 точки, а Си Джей Маккълъм добави 27. Така Трейлблейзърс сложиха край на поредицата си от пет загуби срещу този противник.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: