Четири гола повишиха настроението в Ман Сити преди полуфинала с Реал (видео)

Манчестър Сити се върна на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като с лекота разгроми  Стоук Сити с 4:0 на своя "Етихад Стейдиъм". Фернандо (35') и Серхио Агуеро (43'-дузпа) дадоха нужното спокойствие на домакините преди почивката, а през втората част 19-годишният Келеши Иеанашо (64', 74') добави две попадения за крайно 4:0.

Три промени бе направил в своя състав Мануел Плегрини - Николас Отаменди, Давид Силва и Иеанашо започнаха като титуляри. Точно толкова корекции имаше и сред 11-те на Стоук Сити, като Фил Бардсли, Маме Бирам Диуф и Хоселу стартираха днес.

Въпреки че гостите започнаха добре и създадоха по-интересните атаки в началото на този двубой, Манчестър Сити взе много комфортен аванс от два гола до почивката. Фернандо откри в 35-ата минута, след като засече с глава на близката греда центриране от корнер на Навас. Две минути преди края на първата част Шоукрос задържа и събори в наказателното поле Иеанашо - дузпа за "гражданите". Серхио Агуеро бе точен от бялата точка за 2:0.

След почивката "грънчарите" опитаха натиск, но Хоселу, Диуф и Арнаутович пропуснаха добри възможности. Последваха два бързи гола на Келеши Иеанашо, с които интригата приключи. В 64-ата минута Навас намери много добре Сабалета по десния фланг, аржентинецът центрира по перфектен начин, а Иеанашо засече отблизо - 3:0. Десет минути след това Бони изведе нигериеца, който премина покрай Хаугаард, оформяйки крайния резултат.

Стоук допусна четири гола в трети пореден шампионатен двубой. "Грънчарите" заемат девета позиция с 47 точки. Ман Сити измести Арсенал от третото място, но утре "топчиите" могат да си го върнат, ако успеят да победят Съндърланд като гост.