Ман Сити изскочи на трето място след лекция на Кун на "Стамфорд Бридж" (видео)

Манчестър Сити победи с 3:0 Челси на "Стамфорд Бридж", благодарение на което излезе на трето място във временното класиране на Премиър лийг, изпреварвайки Арсенал, който утре приема Кристъл Палас. "Гражданите" същевременно запазиха разликата от четири точки пред градския си съперник Манчестър Юнайтед. Серхио Агуеро отбеляза хеттрик (33', 54', 80'-дузпа) и вече има 21 гола в шампионата през този сезон. Аржентинецът достига котата от 20 гола в Премиър лийг за трети пореден сезон - постижение, което до момента са записвали само Алан Шиърър, Тиери Анри, Рууд ван Нистелрой и Лес Фърдинанд.

Челси завърши с човек по-малко, след като в 79-ата минута Тибо Куртоа получи директен червен картон.

Диего Коща се завърна за лондончани, след като изтърпя наказание от три мача. Гари Кейхил се възстанови от контузия и също започна. Мануел Пeлегрини бе направил четири промени - Туре Яя, Самир Насри, Александър Коларов и Пабло Сабалета бяха титуляри. Кевин де Бройне също стартира срещу бившия си клуб.

Двата отбора създадоха по една страхотна възможност още в първите минути. Първо Де Бойне намери много добре Агуеро, но Кейхил успя да избие точно преди аржентинецът да прати топката в мрежата. В шестата минута Отамеди пък изчисти от голлинията удар на Педро. В деветата минута Коща прати топката във вратата на Харт, но попадението бе отменено правилно заради засада.

Двубоят продължи по същия двуостър начин. В 18-ата минута Лофтъс-Чийк се обърна много добре и стреля по диагонала. Изглеждаше, че Джо Харт спаси, но реферите решиха, че няма корнер. Последваха много силни минути за "гражданите". В 23-ата минута Туре Яя изведе много добре Де Бройне, който остана очи в очи с Куртоа, но белгиецът изби с крак. Четири минути след това стражът на Челси отново се намеси решаващо, спасявайки този път удар отблизо на Насри. В 33-ата минута гостите сътвориха страхотна контраатака. Туре Яя изчисти от корнер с глава, Де Бройне изведе Агуеро, който стреля, топката рикошира в крака на Кейхил и стана неспасяема за Куртоа. Това бe 18-и гол на аржентинеца в последните му 19 мача в Премиър лийг.

Челси започна по-активно второто полувреме, но "гражданите" отново матираха своя съперник с убийствена контраатака. Де Бройне изнесе на скорост, продължи към Насри, който показа много добър поглед върху играта и изведе хитро Агуеро. Кун стреля по диагонала за 0:2.

В 65-ата минута Сабалета, който вече имаше жълт картон, фаулира Педро, което можеше да доведе до изгонването на аржентинеца. Майк Дийн му направи само устна забележа, а веднага след това Пелегрини замени крайния бранител със Саня.

В 79-ата минута Фернандиньо се откъсна сам срещу Куртоа, който го препъна в наказателното поле - дузпа и червен картон за белгиеца. На вратата на Челси застана Бегович, но той нямаше шанс срещу Агуеро, който оформи своя хеттрик от бялата точка.

Манчестър Сити вече има 60 точки - една повече от отбора на Арсенал, който играе утре, и четири пред Ман Юнайтед. Челси е десети с 44 пункта.