Манчестър Юнайтед изигра слаб мач, но прати Астън Вила в Чемпиъншип (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Астън Вила на "Олд Трафорд" и официализира изпадането на бирмингалмци от елита за първи път от 1987 година. Единственото попадение реализира Маркъс Рашфорд в 32-ата минута, а домакините изиграха доста невзрачен двубой, в който в края дори можеха и да изпуснат победата. Въпреки това "червените дяволи" се доближиха на точка зад Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Челси.

Уейн Рууни започна като титуляр за първи път от месец февруари насам, а мениджърът на "червените дяволи" Луис ван Гаал бе направил цели пет промени в сравнение с тези, които започнаха срещу Уест Хам през седмицата. Антонио Валенсия, Морган Шнайдерлин, Хуан Мата и Мемфис Депай също стартираха.

Алън Хътън започна за Астън Вила.

Още в деветата минута пред Рохо се откри добра възможност, но неговият удар с глава премина над вратата. В средата на полувремето Хуан Мата пропусна от чиста позиция, след като стреля много неточно, пращайки топката в тъч. В 32-ата минута логичното се случи. Рууни изведе Валенсия по дясното крило, еквадорецът намери в наказателното поле Рашфорд, който откри резултата. Това бе седми гол в 12 мача за тинейджъра, откакто той дебютира за първия отбор.

В самия край на първото полувреме и Астън Вила създаде нещо интересно пред вратата на Де Хеа. Аю проби добре, но ударът му бе блокиран.

В 48-ата минута Рашфорд пропусна много добра възможност да вкара втория си гол в мача. Нападателят бе изведен от Мата, но отблизо прати топката встрани от вратата. В 63-ата минута Гузан спаси удар от малък ъгъл на Мата, а при последвалия корнер вратарят, притиснат от Фелаини изпусна топката, но бранител на Вила изчисти от голлинията.

Седем минути преди края Астън Вила създаде трите си най-добри положения. Първо Аю проби отдясно и пусна към Жестед,  но Блинд успя да се намеси в последния момент. При последвалия корнер френският нападател на бирмингамци стреля в гредата. Последва нов ъглов удар, след който Кларк засече с глава, но Де Хеа спаси.

В добавеното време Депай бе изведен сам срещу Гузан, който се намеси, след което топката срещна и гредата.

Това бе девета поредна загуба на Астън Вила, но след нея бирмингамци изостават на 15 точки от спасителната зона при оставащи четири мача до края. Юнайтед е на точка от четвъртото място.