Полуфинал №1 на ШЛ: Ресовия срещу Зенит в поредния епизод на сблъсъка Полша-Русия! Гледайте мача ТУК!!!

Финалите на волейболната Шампионска лига при мъжете започват с поредния сблъсък Полша-Русия, този път в първия полуфинал между домакините от Асеко Ресовия (Жешув), за които играе българския национал Николай Пенчев, и руския гранд Зенит (Казан) с либерото на България Теодор Салпаров в състава си.

Мачът в 15-хилядната зала "Таурон Арена" в Краков е от 17,30 часа българско време и ще бъде предаван пряко онлайн по laola1.tv. Срещата ще е повторение на миналогодишния финал в най-силния европейски клубен турнир, когато казанци спечелиха третата си титла в ШЛ след категорично 3:0.

Волейболистите на Зенит стигнаха до финалите, след като спечелиха без особени проблеми предварителна Група D след 6 победи от 6 мача, след което в плейофната фаза отстраниха последователно полските Лотос Трефъл (Гданск) и СКРА (Белхатов). Така момчетата на треньора Владимир Алекно се класираха за шеста поредна година за финалната четворка на Шампионската лига, където ще гонят пети финал. Интересно е да се отбележи, че две от трите спечелени титли на Зенит са на полска земя - през 2008 година отново в Краков и през 2012-а в Лодз. Зенит ще има предимство, че вече спечели титлата в руската Суперлига, в която през този сезон нямаше плейофи заради Олимпиадата в Рио. Така казанци имаха предостатъчно време за подготовка преди финалите в Краков. Големите звезди на отбора пък са "детето-чудо" Вилфредо Леон, американският национал Матю Андерсън и диагоналът Максим Михайлов.

От друга страна играчите на Ресовия със сигурност ще направят всичко по възможностите си, за да вземат реванш за миналогодишния финал срещу Зенит и отново да се опитат да се борят за златото за първи път в историята си. Ресовия също спечели по категоричен начин своята предварителна Група G след 6 победи от 6 мача, след което взе домакинството на финалната четворка и пропусна плейофите. За разлика от Зенит, в Ресовия трябва да мислят и за предстоя финал за титлата на Полша в местната Плюс лига срещу ЗАКСА (Кенджежин-Кожле). Освен подкрепата на близо 15 000 екзалтирани свои фенове, поляците имат и звездата на "Дружина полска" Бартош Курек, който е основен двигател на отбора.

ГЛЕДАЙТЕ полуфинал №1 на ШЛ РЕСОВИЯ - ЗЕНИТ онлайн ТУК!!!