Вход / Регистрирай се

Амнистират Русия? Александър Маркин може дори да не бъде наказан

Амнистират Русия? Александър Маркин може дори да не бъде наказан

Националният отбор по волейбол на Русия за мъже най-вероятно ще бъде напълно амнистиран, въпреки че Александър Маркин даде положителна проба за мелдоний на олимпийсаката квалификация в Берлин през януари.

Според медиите в Русия и Полша съдържанието на забранената субстанция в организма на волейболиста на “Сборная” е била около 300 нанограмм в милилитър, което попада в графата на спортистите, които може въобще да не бъдат наказвани според последното официално изявление на Световната антидопингова агенция (WADA).

"В случаите, когато в допинг пробата мелдоний е по-малко от 1 микрограм и тя е взета до 1 март 2016 г., ще сравним със случаите с препарата до 1 януари 2016 г. В такъв случай се допуска, че атлетът не е приемал препарата умишлено, след неговата забрана", се казва в изявлението на WADA.

Окончателното решение трябва да бъде направено в рамките на една седмица.
Маркин ще има изслушване пред FIVB на 19 април.

Следвай ни:

Още от Волейбол

Виж всички