Ман Сити се нареди сред големите, ПСЖ отново не успя (видео)

Манчестър Сити се класира за първи път в историята си на полуфинал в Шампионската лига. "Гражданите" надвиха с 1:0 Пари Сен Жермен в реванша от четвъртфиналите и с общ резултат 3:2 си осигуриха място сред 4-те най-добри отбора в турнира.

Двама бяха героите за тима на Мануел Пелегрини. Кевин де Бройне отбеляза победния гол в 76-ата минута, а Джо Харт спаси няколко чисти положения пред вратата си и отчая Златан Ибрахимович и компания. През първото полувреме Серхио Агуеро пропусна дузпа за ман Сити, но това не се оказа фатално.

Наставникът на домакините Мануел Пелегрини заложи на върха на атаката на Серхио Агуеро, а Давид Силва и Хесус Навас действаха по двете крила. В средата на терена си партнираха Фернандо, Фернандао и Кевин де Бройне, а на пейката остана Туре Яя.

Гостите от Франция имаха големи проблеми в защита и най-вече отсъствието на наказания Давид Луиш. Това наложи Лоран Блан да предприеме някои размествания. Крайни бранители бяха Максуел и Грегори ван дер Вийл, а в центъра бяха Тиаго Силва и Маркиньос. Триото в атака оформиха Анхел ди Мария, Златан Ибрахимович и Единсон Кавани.

В началните минути Ман Сити използваше скоростта на Агуеро и Навас, като двамата сериозно затрудняваха защитниците на ПСЖ. Постепенно обаче гостите започнаха да задържат по-продължително топката и инициативата премина на тяхна страна. В 16-ата минута парижани стигнаха до статично положение, след което отправиха първия си опасен удар към вратата на Джо Харт. Мощният шут на Ибрахимович насочи топката точно под гредата, но стражът на домакините изби в корнер.

Ман Сити можеше да поведе в 23-ата, когато Агуеро беше изведен на скорост в наказателното поле, но от малък ъгъл аржентинецът стреля в аут. В 29-ата минута отново Агуеро се измъкна и финтира Кевин Трап, който протегна крак и го фаулира. Вратарят на французите получи и жълт картон за нарушението. Зад топката застана Агуеро, който обаче пропусна дузпата, стреляйки в страни от вратата.

В края на полувремето ПСЖ понесе тежък удар. Капитанът Тиаго Мота се контузи и беше заменен от Лукас Моура. Въпреки това, парижани бяха отборът, който доминираше в началото на втората част. В 48-ата минута Ибрахимович отново стреля силно от фаул, но Джо Харт изби в корнер. При следващата добра атака на гостите Ван дер Вийл напредна отдясно, но центрирането му попадна право в ръцете на Харт.

В 54-ата минута ПСЖ отбеляза гол, но той правилно беше отменен заради засада. Натискът на гостите се засилваше, а "гражданите" разчиташе на контри. След час игра Блан се реши да смени Орие и пусна в игра Хавиер Пасторе, което направи схемата на парижани доста по-офанзивна.

В 65-ата минута Тиаго Силва стреля с глава след центриране от корнер, но отново Джо Харт спаси. ПСЖ така и не намираше път към вратата на Ман Сити, а домакинните чакаха своя момент и той дойде четвърт час преди края. Тогава Кевин де Бройне, който се разписа и в първия мач, получи топката на дъгата пред наказателното поле и с изключително прецизен удар вдигна на крака феновете на "Етихад Стейдиъм".

Веднага след гола Агуеро можеше да реши всичко, но след изстрела му топката мина на сантиметри от целта. В 79-ата минута Лукас Моура изведе Кавани, но Джо Харт пак внимаваше и попречи на уругваеца да изравни. В 86-ата минута още един гол на Пари Сен Жермен беше отменен. Този път Ибрахимович засече центриране от левия фланг и опъна мрежата, но шведът беше в положение на засада и страничният рефер правилно вдигна флага.

Това беше и последната интересна ситуация в мача. ПСЖ не вярваше, че може да вкара два гола в оставащите минути и за пореден път амбициите на клуба за голям пробив в Шампионската лига претърпяха провал.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 1:0 (0:0)