Рома сгреши на "Олимпико" след 3 греди на Салах и се отдалечи от второто място (видео)

Отборът на Рома загуби две ценни точки в битката с Наполи за второто място в Серия "А". В последния мач от 32-ия кръг на италианското първенство "вълците" от Рим завършиха 1:1 на своя стадион "Олимпико" с Болоня и се отдалечиха на 6 точки от втория в подреждането Наполи, който е със 70 точки към момента. "Джалоросите" са с 64, а лидер е Ювентус със 76. Болоня пък заема 13-ата позиция с 37 точки.

Двубоят ще се запомни с трите греди на Мохамед Салах, който в 50-ата минута стана автор и на единственото попадение на столичани в двубоя. В 25-ата минута Лука Росентини бе точен за гостите.

В първата половина на първото полувреме Рома контролираше играта и в 2-3 ситуации бе много близо до отбелязването на гол. Всъщност Стефан Ел Шаарауи успя да изпрати топката в мрежата зад Антонио Миранте в 17-ата минута, но попадението бе правилно отменено заради засада. Секунди по-рано Мохамед Салах уцели греда след удар с глава, което доведе до добавката на намиращия се в положение на засада "малък Фараон". Египетският нападател на "вълците" удари и още веднъж гредата през първата част. В 23-ата минута той бе изведен очи в очи с Миранте, но не успя да го преодолее - стражът леко закачи топката и тя се отби от десния му страничен стълб. При добавката пък босненският халф Миралем Пянич не успя да открие резултата.

В 25-ата минута гостите наказаха противника си за пропуските му и излязоха напред в резултата. Хуан Камило Сунига центрира от фаул и защитникът Лука Росентини с глава насочи топката в мрежата зад Войчех Шчесни - 0:1.

До края на първата част възпитаниците на Лучано Спалети не успяха да сътворят кой знае какви опасности за вратата на Болоня и воденият от Роберто Донадони тим се оттегли в съблекалните на полувремето с гол аванс в резултата.

На почивката ветеранът Франческо Тоти смени Яго Фалке в състава на Рома, а две минути след паузата Салах за трети път в мача уцели греда.

В 50-ата минута Салах най-сетне изпрати топката във вратата на Болоня. Тоти с фин пас изведе египтянина сам срещу Миранте и Салах не сбърка - 1:1, въпреки че останаха съмнения за засада на нападателя с №11.

До края на срещата обаче домакините не създадоха почти нищо интересно в атака. В заключителните минути в игра за Рома влезе Един Джеко на мястото на Ел Шаарауи, но това с нищо не помогна на "вълците", които опитаха финален щурм, но той не даде резултат.