Виляреал се бетонира в зона "Шампионска лига" (видео)

Отборът на Виляреал постигна ценна победа с 2:0 над гостуващия Хетафе в среща от 32-ия кръг на Ла Лига. Денис Суарес (15) и Седрик Бакамбю (85) донесоха успеха на "подводницата", с който виляреалци имат аванс от 8 точки пред петия Селта 6 кръга преди края.

"Жълтите" на Марселино Гарсия Торал влязоха добре в мача и обградиха наказателното поле на своя съперник. В 15-ата минута те вкараха и при първата си добра възможност. Адриан Лопес асистира на Денис Суарес, който много технично се освободи от Алваро Перейра и отблизо матира Висенте Гуаита. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" реагираха с опасни удари на Пабло Сарабия (22), Педро Леон (23) и Хенок Гойтом (25). В 33-ата Саму Кастийехо пропусна страхотна възможност за втори гол след пас на далечната греда от Лео Баптищао.

В 52-ата минута Марио Гаспар беше абсолютно сам, но стреля прекално високо след пас на Денис Суарес. В 59-ата Адриан забави прекалено много топка при добър шанс. В 67-ата Серхио Асенхо се справи ситуацията след грешка на капитана Бруно Сориано. В 74-ата преквалифицираният като централен бранител Хуан Родригес изчисти точно пред Баптищао. В 85-ата резервата днес Седрик Бакамбю вкара успокоителния втори гол. След центриране от корнер Марио отклони, Мехди Ласен не можа да изчисти добре и тъмнокожият бързак направи 2:0. В 90-ата Гуаита спаси вратата си и от трети гол.

Снимка: "Марка"