Очаквано: Маркес спечели квалификацията в Остин, но Лоренсо е близо

Съвсем очаквано, Марк Маркес от отбора на Repsol Honda спечели квалификацията за неделното състезание на пистата в Остин, Тексас. Водачът в генералното класиране, който е печелил всичките си състезания на тази писта, записа най-добра обиколка от 2:03.188 минути, като това ще бъде неговият четвърти пореден полпозишън.
„Много съм щастлив от първото място, работим здраво за утре и всичко изглежда наред, но не трябва да забравяме, че и двата мотора на Yamaha са близо“, заяви Маркес.

Въпреки че това изобщо не е от най-любимите трасета за Yamaha, Хорхе Лоренсо хвърли всичко в борбата си с Маркес и остана на 0.069 десети изоставане, което изглеждаше невъзможно в свободните тренировки.
„Свършихме страхотна работа с мотора през всичките тренировки и успяхме да запишем много добро време в квалификацията, което ме прави горд с отбора“, заяви Лоренсо.

Неговият съотборник в Yamaha – Валентино Роси запълни първа стартова редица за утрешното състезание, като остана на половин секунда от първото място: „Беше съдбоносно за състезанието. Успяхме да подобрим много мотора от сутринта и записах някои добри обиколки“, заяви Докторът.

Андреа Яноне бе най-добър от всички останали и се класира четвърти, но наказанието с три места назад на стартовата редица, заради удара с Давициозо от Аржентина, ще го изпрати на седмата позиция утре. Това означава, че Маверик Винялес, Кал Кръчлоу и Давициозо ще стартират от втора редица. Маверик отново бе много бърз, Кръчлоу затвърди страхотното си каране от началото на състезателния уикенд, а Давициозо изглежда все още не успява да намери най-добрите настройки на своя мотор, но все пак стартовата му позиция не е много лоша.

Осмата позиция остана за Дани Педроса, който за пореден път бе на над секунда изоставане от своя съотборник Марк Маркес. Топ 10 допълват Алейш Еспергаро със Suzuki и Скот Рединг за отбора на Pramac с мотор Ducati.

Състезанието на пистата в Остин, Тексас започва в неделя от 22:00 часа българско време.