Дженоа попари европейските амбиции на Сасуоло

Тежък удар понесоха европейските амбиции на Сасуоло, след като допусна загуба с 0:1 от Дженоа у дома в двубой от 32-ия кръг на Серия А. Голът за тима от Генуа отбеляза Блерим Джемайли в 42-ата минута, след като засече топката на празна врата и записа трето попадение през сезона. Това беше едва втора победа като гост за Дженоа през сезона, която изкачи отбора на 10-о място. Сасуоло пък остана седми с 48 и не успя да се приближи до местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Иначе двубоят започна отлично за домакините, които вкараха топката в мрежата на Дженоа още в 12-ата минута, но голът беше отменен заради засада на Грегъри Дефрел. След това на два пъти до края на полувремето стражът на гостите Матия Перин отчая нападателите на Сасуоло с добри намеси.

Ситуацията на терена не се промени и след почивката. Сасуоло отново беше по-активният отбор, но Перин и липсата на късмет попречиха на тима да стигне поне до равенство.