ПСЖ даде жертва преди реванша със Сити при успех в Гинган (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на Гинган в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Парижани отдавна са шампиони на Франция и наставникът Лоран Блан даде почивка на голяма част от титулярите си. Двете попадения бяха дело на Лукас Моура през втората част. Неприятната новина за парижани е контузията на вратаря Кевин Трап, който бе заменен принудително след сблъсък с Лайвин Курзава и Маркус Коко от домакините. Почти сигурно германският страж ще пропусне гостуването на Манчестър Сити във втория мач от четвъртфиналите на Шампионската лига.

След като през първата част домакините бяха по-активният тим и дори техен гол бе отменен заради засада, ПСЖ взе своето след почивката. В 56-ата минута Кристофър Нкунку бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Лукас Моура и той не сбърка. След това падна и второ попадение, с което успехът беше подпечатан. В 71-та минута Курзава направи страхотен пробив по фланга и прострелното му центриране успоредно на голлинията беше реализирано отново от Лукас и резултатът стана 2:0.

ПСЖ вече има 83 точки в актива си и ще остане на върха до края на шампионата. Гинган от своя страна остава с 39 и с нуждае от още точки, за да подпечата оставането си в елита и догодина.