Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нов тъжен следобед за Вила

Феновете на Астън Вила изживяха пореден разочароващ следобед на своя "Вила Парк". В мач от 33-ия кръг на Премиър лийг тимът от Бирмингам загуби с 1:2 от Борнемут и единствената причина, че отборът на изпадна от Висшата лига днес е, че Норич загуби при визитата си на Кристъл Палъс.

Резултатът бе открит в даденото от съдията продължение на първата част. Тогава Саймън Франсис намери Стийв Куук, който с премерен удар даде преднина на Борнемут. В 74-ата минута гостите от Южна Англия стигнаха до втори гол. Тогава Джошуа Кинг получи топката в полето на Вила и след като се освободи от няколко защитника удвои. Пет минути преди края на мача Джордан Аю намали за домакините, но това оказа малко влияние върху ситуацията на терена. Ганаецът се възползва от пас на Идирса Гана Гай и вкара в долния ъгъл на вратата.

По този начин Астън Вила записа осма поредна загуба и отдавана е наясно със съдбата си - изпадане в Чемпиъншип. Това почти сигурно ще се още другия кръг. В момента единствено теоретичната възможност Вила да навакса изоставане от 15 точки в последните си пет мача оставя отбора в елита. Бирмингамци са на дъното с 16, докато първият спасяващ се Норич е с 31. Борнемут от своя страна може да се чувства сигурен за оставането си след като вече има 41 точки - на 14 от опасната зона.