Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Бивша шампионка отпадна в Катовице

Шампионката от 2014 година Ализе Корне от Франция отпадна във втория кръг на турнира по тенис в полския град Катовице с награден фонд 250 хиляди долара. Корне, четвърта поставена в схемата, загуби от италианката Франческа Скиавоне с 6:7(5), 1:6 за 1:45 час.

Скиавоне, която записа 11-а победа в 12 мача срещу Корне, ще играе на четвъртфиналите срещу номер 8 Доминика Цибулкова от Словакия. Седмата поставена Тимеа Бабош (Унгария) отстрани швейцарската квалификантка Виктория Голунич с 1:6, 6:4, 7:5 за 2:08 часа и на четвъртфиналите ще играе срещи номер 3 Йелена Остапенко от Латвия.

Полин Парментие (Франция), която елиминира в първия кръг защитаващата титлата си Ана Каролина Шмидлова (Словакия), също достигна до четвъртфиналите след успех над Наоми Броуди (Великобритания) с 6:4, 7:5.