Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Парад на грешките остави ПСЖ - Ман Сити без победител

Отборите на Пари Сен Жермен и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2 в първия мач помежду си от четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата тима излизаха напред по един път в двубоя, но в крайна сметка срещата остана без победител. Кевин де Бройне и Фернандиньо бяха точни за гостите, докато за домакините вкараха Златан Ибрахимович и Адриен Рабио, като някои от попаденията паднаха след сериозни грешки в отбрана. Като цяло двубоят бе равностоен, но все пак ПСЖ може да съжалява повече за пропуснатата победа, тъй като в началото на мача Ибра пропусна дузпа.

В 14-ата минута Златан Ибрахимович пропусна да открие резултата от дузпа. Джо Харт спаси удара на шведа, като наказателният удар бе отсъден за нарушение на Бакари Саня срещу Давид Луис. В 23-ата минута Ибра имаше нова отлична възможност да открие резултата, след като остана сам срещу вратаря, но ударът му мина високо над гредата.

В 39-ата минута гостите нанесоха своя удар. След една грешка в средата на терена на Блейс Матюиди Ман Сити организира бърза контраатака, при която Кевин Де Бройне се озова на стрелкова позиция и прониза Кевин Трап с диагонален удар. Само две минути по-късно обаче ПСЖ върна гола. Рядко виждана грешка за нивото на мача позволи на Златан да се реваншира за пропуснатата дузпа. Джо Харт подаде към Фернандо пред наказателното поле, който се опита да продължи настрани, но Златан дебнеше до него и засече опита му за пас в празната врата.

В началото на втората част двата тима действаха предпазливо, но в 60-ата минута ПСЖ стигна до пълен обрат. При едно центриране от корнер Кавани стреля с глава. Харт изби топката, но тя се озова у Рабио, който на празна врата я довкара в мрежата.

В 72-ата минута обаче Сити стигна до изравняване. При едно центриране по земя в наказателното поле Серж Орие не се справи добре и след карамбол в Тиаго Силва топката стигна до Фернандиньо, който стреля. Кълбото рикошира в крака на Орие и влезе в мрежата на Трап за 2:2. До края на срещата не се стигна до нови положения пред двете врати и така французи и англичани оставиха развръзката в битката си за след седмица в Манчестър.

ПСЖ - МАН СИТИ 2:2
0:1 Де Бройне (39)
1:1 Ибрахимович (41)
2:1 Рабио (60)
2:2 Фернандиньо (72)

Съставите:

ПСЖ (4-3-3): Трап, Орие, Максуел, Тиаго Силва, Давид Луис, Рабио, Мота, Матюиди, Ди Мария, Кавани, Ибрахимович

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-2-3-1): Харт, Саня, Отаменди, Мангала, Клиши, Фернандиньо, Фернандо, Навас, Де Бройне, Силва, Агуеро

СЪДИЯ: Милорад Мазич, Сърбия