Хамилтън: Успях да минимализирам загубата

След финала на днешната Гран при на Бахрейн Люис Хамилтън призна, че въпреки пропуснатия шанс за спечелване на победата все пак е успял да минимализира загубата с класиране на третото място на подиума. Британският пилот на Мерцедес стартира от първа позиция, както при откриването на сезона в Австралия, но отново се забави на старта, а в първия завой бе ударен от Валтери Ботас от тима на Уилямс и се свлече до седмото място.

След втората поредна победа във втория кръг от началото на сезон 2016 във Формула 1 съотборникът на Люис в Мерцедес Нико Розберг вече води в класирането при пилотите пред британеца със 17 точки.

"Отново направих лош старт, но това не беше всичко. Ботас ме удари в първия завой, което ме върна много назад. До финала дадох всичко от себе си и се радвам, че стигнах до третото място и минимализирах загубата", коментира случилото се в днешната надпревара на пистата "Сахир" Хамилтън.

"Поздравявам Нико. Доста лесно състезание за него, но съм щастлив, че не загубих прекалено много точки днес, защото можеше да отпадна още в първата обиколка при удара от Ботас", завърши британецът.