Нолито спаси Селта с хубав гол в дербито с Ла Коруня

Отборите на Селта и Депортиво Ла Коруня завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Селсо Борхес даде аванс на гостите от Депортиво в резултата в 21-ата минута, след като бе оставен от бранителите на Селта сам във вратарското поле и нямаше как да сбърка. В 31-ата минута обаче звездата на домакините от Виго Нолито изравни резултата с красив изстрел, след като получи топката в наказателното поле на Депортиво по левия фланг. Така галисийското дерби на "Балаидос" приключи без победител и Селта заема пето място в класирането с 49 точки, на 5 зад четвъртия Виляреал, който е и с мач по-малко. Депортиво пък се намира на десета позиция с 37 точки.

Трябва да се отбележи, че в 38-ата минута на дербито тази вечер титулярният вратар на Депортиво Херман Лукс бе принудително сменен от Ману Фернандес, а в 68-ата минута гостите останаха с 10 души на терена заради втори жълт, съответно червен картон на защитника Алехандро Арибас.