Бургас ще бъде домакин на финалната четворка в турнира за купата на България по волейбол при жените, потвърдиха от БФВ. Двубоите ще се играят в местната зала "Младост" на 6 и 7 май (събота и неделя). До тази фаза в надпреварата достигнаха отборите на Марица (Пловдив), Левски, ЦСКА и Бургас 2007.
Програмата предвижда първият полуфинал да противопостави Левски и ЦСКА, като мачът е на 6 май, събота от 14.00 часа. Вторият полуфинал изправя домакините от Бургас 07 срещу шампионките от Марица, като двубоят е от 16.30 часа.
Финалът е на 7 май от 16.30 часа. Срещата за 3-4 място не се играе. Двата полуфинала и спорът за трофея ще бъдат телевизионни, като ще бъдат излъчвани по БНТ HD.
В разстояние на седмица Бургас ще бъде два пъти домакин на финали в купата на България, след като на 29 и 30 април зала "Младост" в морския град приема полуфиналите и финала за трофея при мъжете.
Бургас приема финалната четворка за купата на България при жените