Берое отново загуби от Сигал и отпадна от Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Затогра) отпадна от битката за златните медали в Балканската лига през сезон 2015/16, след като тази вечер българите отстъпиха при визитата си на КБ Сигал (Прищина) със 75:94 и по този начин загубиха полуфиналната серия с общ резултат 0:2.

Станислав Ваклинов беше най-резултатен за старозагорци – 16 точки, а Еврик Гери и Аштън Мур добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Дардан Бериша вкара 28 точки за победителите, а Джейсън Уошбърн се отличи с „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 12 борби.

Баскетболистите на Любо Минчев започнаха сковано двубоя и позволиха на съперника да отвори двуцифрена разлика за по-малко от пет минути игра – 12:2. Последва тайм-аут за българите, след който Желев, Ваклинов и Мур върнаха Берое само на три точки зад съперника – 9:12, но в оставащото време до края на периода играчите на Сигал отново поеха инициативата и бързо възстановиха двуцифрената разлика в резултата – 26:14.

През втората четвърт ситуацията на терена не се промени особено, като домакините продължиха да трупат аванс, който в края на първото полувреме достигна до 19 точки – 48:29, което уби и минималните надежди на българите да поднесат изненадата в този полуфинален сблъсък.

През второто полувреме на терена не се случи нищо интересно, като баскетболистите на Берое не намериха сили в себе си, за да се върнат в мача, което, от своя страна, улесни максимално съперникът им. Домакините поддържаха комфортния си аванс до последния съдийски сигнал, който прозвуча при 75:94 в полза на КВ Сигал.

KB Сигал – Берое 94:75 (26:14; 22:15; 20:20; 26:26)

КБ Сигал: Уошбърн 19, Кемп 8, Бериша 28, Маринов 4, Абукар 15 (Аземи 5, Печи, Якупи, Уорън 13, Синани 2)

Берое: Алексиев 6, Гери 13, Мур 10, Гълъбов 5, Ваклинов 16 (Тодорович 8, Николов 2, Тенчев 6, Желев 9, Раднев)