Щефан Брадл доволен от темпото на Aprilia

Пилотът на Aprilia в MotoGP Щефан Брадл заяви, че се чувства добре на новия мотор на отбора RS-GP и е много доволен от темпото, което показа на първото състезание през сезона в Катар, преди да катастрофира в средата на дистанцията. Германският пилот се движеше на 15-а позиция по време на неделното състезание, преди да падне в завой номер 15 в обиколка номер 11.

Неговият съотборник Алваро Баутиста успя да запише първи точки за отбора след това със своето 13-о място в крайното класиране, а Брадл, въпреки че не успя да завърши, заяви, че е много доволен от представянето на новата машина:

"По време на състезанието трупах все по-голяма увереност върху мотора, особено с гумите. Ставаше все по-добре и по-добре с всяка изминала обиколка и за първи път през целия уикенд слязох под 1:57 минути за обиколка. Когато достигнахме средата на състезанието, загубих контрол върху задницата и предницата на мотора и паднах в завой 15. Катастрофата сама по себе си беше странна, защото се случи в самия ейпекс на завоя. Разбира се, че предпочитам да бях завършил, особено в нашия случай, в който щяхме да съберем още информация за мотора, но в крайна сметка нещата са такива, каквито са. Ще се опитаме да се подобрим в следващото състезание".

Брадл се движеше на 2 секунди пред Рабат по време на катастрофата и е убеден, че е можел да спечели добри точки за отбора: "Видях Алваро пред мен, който не беше чак толкова далеч. Тито загуби малко в началото, така че определено бяхме в борбата за точки. Успяхме да се впуснем добре в състезанието, защото точно преди него променихме доста настройките на мотора, особено електрониката и окачването. Сега ще се опитаме да използваме събраната информация и да се представим още по-добре в следващото състезание в Аржентина".