Алекс Китов разби конкуренцията и спечели втора титла за сезона

Александър Китов
записа името си за втори път сред шампионите във вечерните тенис турнири за аматьори - „Лото 2016". В 4-я кръг от календара Алекс показа, че се намира в страхотна форма и с отличната си игра вдигна още една купа и защити спечелената от него в предишен кръг „шампионска тениска“, предоставена от основния спонсор на лигата SportDepot.
Победителят не загуби нито един сет по пътя към първото място, надигравайки сериозни съперници като
Ясен Чорбаджийски
, Никос Панетимитакис и Цветомир Ценков. На финала Алекс надигра шампиона от „ЗАШО 2014“
Радослав Владимиров
, който въпреки болките в китката даде всичко от себе си за достойното си представяне. Тази победа на Алекс му донесе нови 500 тoчки към актива, което го прави втори във временната ранглиста с точков актив от 1090 т.
Водач с 1480 т. продължава да бъде Станислав Иванов. Любопитно е, че шампионът се включи в турнира като резерва на отказалия се в последния момент Петър Котев, но по подобие на националния отбор по футбол на Дания през 1992 година той успя да се възползва от открилата му се възможност да триумфира като шампион. Състезанието, което се проведе при отлични условия, осигурени от ТК "Диана" в София, беше белязано от сензационно отпадане още в първи кръг на победителя от финалния Мастърс за 2015-а Никола Милев.
Изненадата поднесе Светослав Козалиев, който с категоричните 2:0 сета отстрани някогашния опонент на Надал от надпреварата. На същия етап от турнира друг от фаворитите, настоящият шампион
Едиз Батран
, отпадна след оспорван двубой с Радослав Владимиров с 1:2 сета. По пътя си към финала Радослав Владимиров успя да елиминира и водача в ранглистата Станислав Иванов.
Вижте коментарите на двамата финалисти под статията. Днес е крайният срок да заявите участие в 5-ия вечерен турнир. Той ще бъде генерална репетиция преди започващия на 11 април „Лото Вечерен Мастърс“. Станете и вие част от играта, като се запишете още сега за някой от турнирите организирани от