Радо Стойчев: Ние сме изненадата в Шампионската лига

Българският треньор на волейболния първенец на Италия Диатек (Тренто) Радостин Стойчев призна след победата над руския Белогорие (Белгород) с 3:2 в мач-реванш от Плейофи 6 на Шампионската лига и класирането си за финалната четворка, че те са изненадата в тазгодишното издание на най-престижния клубен турнир.

"Ние сме изненадата в Шампионската лига. В навечерието на турнира много малко хора вярваха, че можем да се класираме за финалната четворка. Това е най-хубавата част на спорта и аз се радвам за целия отбор, който постигна това. В първия мач играхме на 120% от възможностите си и заслужено спечелихме с 3:0. Във втория в Белгород трябваше да се борим здраво и го сторихме. Правилният подход към срещата бе от решаващо значение, но имахме и малко късмет в края на третия гейм с аса на Олег Антонов, който прояви смелост и рискува. От предишното ни класиране в Топ 4 през 2012 година се смениха доста играчи. Ръководството има най-голяма заслуга, че успя да обнови състава и да намери нови играчи, които работят добре и знаят да се борят. Поздравления за всички", коментира Радо Стойчев.