Дуо от Интер носи победа на Хърватия (видео)

В първата си проверка от подготовката за Евро 2016 Хърватия надигра Израел с 2:0. Срещата се състоя пред 15 000 зрители в Осиек, а головете отбелязаха съотборниците в Интер Иван Перишич и Марсело Брозович още преди почивката.

За "шахматистите" това беше четвърта победа от четири мача под ръководството на Анте Чачич. Головата разлика на тима от тези срещи е 9:1. Серията започна с успеха срещу България с 3:0 в европейска квалификация в Загреб. Последваха победи над Малта (1:0) и Русия (3:1). Хърватите продължиха и друга положителна тенденция - в 10 мача в Осиек те не познават вкуса на загубата (8 победи и 2 равенства).

Домакините играха много силно до почивката и си осигуриха добър аванс. Още в 4-ата минута Перишич откри резултата след пас на Брозович. Половин час по-късно и самият Брозович се разписа. Той се оказа на точното място и довкара топката, след като преди това Марио Манджукич не съумя да преодолее стража на Израел.

ХЪРВАТИЯ - ИЗРАЕЛ 2:0
1:0 Перишич (4)
2:0 Брозович (34)

Снимка: jutarnji.hr