Феноменален Игуаин остави мечтата жива (видео)

Наполи и цял Неапол продължават да мечтаят за Скудетото. Всичко това благодарение на един феноменален Гонсало Игуаин, който направи страхотен мач и донесе победата над Дженоа в домакинството от 30-ия кръг на Серия "А". "Небесносините" надвиха с 3:1 гостите от Генуа, които поведоха още в 10-ата минута с гол на Тома Ринкон. Играчите на Маурицио Сари направиха няколко пропуска, но в 51-ата минута Игуаин, който бе много деен, изравни със своя рекорден 28-и гол в първенството. Аржентинецът за първи път стига до подобно постижение в един сезон.

С помощта на близо 50 000 тифози по трибуните домакините се хвърлиха в атака и Игуаин направи невероятен пропуск. "Грифоните" пък започнаха да атакуват опасно на контраатака с резервата Алесио Черчи, който на два пъти пропусна да прекърши неаполитанците очи в очи с Пепе Рейна.

В 81-ата минута магия на Игуаин за пореден път взриви трибуните през този сезон. Нападателят получи подаване от Марек Хамшик на границата на наказателното поле, с хубав финт преодоля защитник и с неспасяем удар не остави шансове на Перин за 2:1 със своя 29-и гол в Серия "А".

Минута преди края той обра овациите, когато бе заменен от Омар Ел Кадури, който в продължението оформи крайното 3:1.

Така Наполи остана на три точки зад Ювентус след своята победа №20 в тази кампания. Дженоа пък остана на 12-то място с 34 точки.