Гинган с важна крачка към спасението

Отборът на Гинган взе много важен успех в борбата си за оставане в Лига 1. Бретанците спечелиха с 1:0 като гост на прекия си конкурент за спасение Реймс в мач от 31-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение отбеляза Юнус Санхаре в 26-ата минута на двубоя. Победата носи на Гинган много по-спокойни дни, след като отборът събра 38 точки в актива си и вече заема 14-а позиция. От друга страна Реймс вече е в опасната зона с 33. Първият неизпадащ Газелек Аячо също е с 33, но с мач по-малко и по-добра голова разлика.

Тулуза е на път да се прости с надеждите си за спасение, след като загуби с 0:1 при визитата си на Лил. Единственият гол бе дело на Морган Амалфитано още в 17-ата минута на срещата. "Виолетовите" можеха да стигнат поне до изравняване, но на няколко пъти пропуски направи Висам Бен Йедер. Така Тулуза остава под чертата с 26 точки и спасението е на цели седем. Лил от своя страна има 43 и отборът на Фредерик Антонети тайно може да се надява на класиране в евротурнирите.

Отборът на Троа на практика вече е в Лига 2 и очаква официалното си изпадане. Днес тимът от Североизточна Франция записа нова загуба - този път при визитата си на Каен с 1:2. Тиаго Шавиер откри за Троа, но с попадения на Алаедин Яхия и Силвио Роделен нормандците обърнаха резултата. Троа е на дъното с едва 14 точки и най-вероятно още в следващия кръг математически ще изпадне от елита.

Анже разби с 5:1 Лориен и вече може да се каже, че ще остане в елита и през следващия сезон. На два пъти се разписа Томас Мангани, а по един гол добавиха Били Кеткеофомфон, Ромен Саис и Шейх Ндойе. За "мерлузите" вкара Маджид Уорис. Така Анже събра 42 точки и заема десета позиция. Лориен е с една по-малко и е на 13-о място.