Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Газпром-Югра (Сургут) е първият финалист за Купата на CEV (ВИДЕО + СНИМКИ)

Отборът на Газпром-Югра (Сургут) е първият финалист в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV). Възпитаниците на Рафаел Хабибулин достигнаха до финалната среща, след като днес победиха Динамо (Москва) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:22) във втората полуфинална среща, която се игра пред 2500 зрители в “Премиер Арена” в Сургут.

Газпром-Югра изравни резултата, след загубата в първата среща с 0:3 и “златен гейм” трябваше да определи кой от двата тима ще играе на финал.
Домакините от Газпром-Югра успяха да се наложат в допълнителния гейм с

15:11

и вече са финалисти.
Диагоналът Константин Бакун изигра страхотен мач, бе неуловим и заби 29 точки (1 ас, 2 блока, 70% ефективност в атака) за успеха на тима от Сургут. Алексей Родичев добави още 16 точки (1 ас, 3 блока), а Алексей Сафонов се отличи с 10 точки (4 блока).
Иван Зайцев стана най-резултатен за гостите с 16 точки (47% ефективност в атака), а Александър Болдирев добави още 12 точки.
Най-вероятно съперник на финала на Газпром-Югра ще бъде германският Берлин Ресайклинг Волейс, който победи в първата среща като гост белгийския КНАК Рьозеларе с 3:2, а днес е срещата-реванш в столицита на Германия.

ГАЗПРОМ-ЮГРА, СУРГУТ (РУСИЯ) - ДИНАМО, МОСКВА (РУСИЯ)  3:0 (25:23, 25:20, 25:22) - 15:11 в “златния гейм”