Херта с аванс в битката за третото място (видео)

Херта продължи с отличното си представяне, след като победи Инголщат с 2:1 на "Олимпиащадион". Берлинчани стигнаха до успеха след почивката с голове на Харагучи и Калу. Успехът запази аванса на тима на Пал Дардай на четири точки пред Шалке в битката за третото място. Гостите успя да върнат едно попадение 15 минути преди края, когато Хинтерзеер бе точен, но не успяха да стигнат до точката, въпреки че натиснаха в края на срещата.

Това бе девети пореден домакински двубой за Херта, в който тима не допуска загуба. Интересен факт е, че всеки път, когато столичани са в една дивизия с Инголщат, те са ставали шампиони. Този сезон това няма да се случи, но представянето на отбора е много над очакванията.

Въпреки успеха нападателят на домакините Ведад Ибишевич няма да запомни срещата с нещо хубаво. Той пропусна възможността да се разпише срещу единствения тим в Бундеслигата, срещу който не е реализирал. Боснецът успя да прати топката в мрежата още в петата минута, но бе в положение на засада.

Тимът на Дердай изигра мача търпеливо, като изчакваше своя момент. През първото полувреме положения и пред двете врати липсваха. Единственото по-сериозно положение дойде чак в 43-ата минута. Тогава след ъглов удар Платенхарт бе отклонен от Калу малко пред вратата, но топката мина над горната греда.

След почивката Херта се активизира и намери противодействие на отличната игра в защита на гостите. В 54-ата минута Харагучи засече подаване на Платенхарт и откри резултата. Преимуществото на домакините се изрази и във второ попадение. Този път Харагучи изработи ситуацията и намери Калу в наказателното поле, а нападателят реализира своя 13-и гол в Бундеслигата от началото на сезона.

Изоставайки с два гола, Инголщат се изнесе в предни позиции и бързо се върна в мача. Двама от футболистите, влезли като резерви, бяха в основата на попадението. Коен центрира отляво и намери Хинтерзеер, който след удар с глава направи 2:1. До края гостите имаха предимство, но разчитаха основно на статични положения и центрирания, с които Херта успя да се справи. Така след четири поредни равенства Инголщат трябваше да се примири със загубата.