Херта тресна Шалке в битката за третото място (видео)

Отборът на Херта (Берлин) постигна много важна победа над Шалке 04 в първия мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Това бе пряк сблъсък между два от отборите борещи се за третото място в крайното класиране и затова успехът на столичани бе толкова ценен, като те дръпнаха с 4 точки пред днешния си съперник. Ведад Ибишевич в 42-ата и Никлас Щарк в 65-ата минута донесоха успеха на домакините на "Олимпиащадион".

Мачът бе двуостър с положения и пред двете врати. В 22-ата минута Шалке можеше да стигне до откриване на резултата след изстрел с глава на Клаас Ян Хунтелаар отблизо, но страхотната намеса на вратаря Руне Йорщайн попречи да се стигне до гол. След това и стражът на гостите Ралф Феерман показа блестящ рефлекс след далечен удар на Толга Джеирджи в 36-ата минута.

В 42-ата минута Херта стигна до откриване на резултата. Саломон Калу изведе Генки Харагучи в наказателното поле, той продължи към Ибишевич, който прати топката във вратата за 1:0.

В началото на втората част Шалке можеше да стигне до изравняване. Денис Аого бе изведен зад защитата, но направи непростим пропуск, като стреля покрай вратата. В 65-ата минута обаче домакините решиха всичко в своя полза, когато Никлас Щарк се извиси след центриране от корнер и с глава заби втори гол във вратата на съперника за 2:0. До края на мача домакините вкараха още два гола, които обаче бяха отменени заради засади.

Така Херта запазва 3-ото си място в класирането с 45 точки, докато Шалке пропусна възможността да измести днешния си съперник от тази позиция и остава 4-ти с 41 точки в актива си.