Гол с пета лиши Хетафе от важни 3 точки (видео)

Отборите на Хетафе и Ейбар завършиха 1:1 в среща от 30-ия кръг на Примера. Срещата беше по-важна за домакините, които са в близост до зоната на изпадащите. Те поведоха с попадение на Емилиано Веласкес в 7-ата минута, но в края на двубоя звездата на Ейбар Борха Гонсалес - Бастон донесе точката на тима си със своя 15-и гол за сезона.

Срещата започна с натиск на домакините, но Стефан Шчепович пропусна от малкото наказателно поле. Малко след това Веласкес се оказа непокрит при едно центриране и с глава откри резултата. Гостите заиграха по-добре през второто полувреме и в 68-ата минута Такаши Инуи нацели гредата. Усилията на футболистите на Ейбар бяха възнаградени в 88-ата минута, когато Борха Бастон отклони с пета центриране на Инуи и изравни.

Ейбар е на 8-о място в таблицата с 38 точки, а Хетафе заема 16-о място с актив от 28 точки.