Вавринка отпадна от Индиън Уелс, Надал се спаси с магия в третия сет срещу млад германец

Поставеният под номер 3 Станислас Вавринка отпадна от турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс, след като отстъпи на 15-ия в схемата Давид Гофен от Белгия с 3:6, 7:5, 6:7(5). Рафаел Надал пък се измъкна в стил "Худини" от тежко поражение срещу германеца Александър Зверев, който в по-ранен етап от турнира надви Григор Димитров. Вавринка и Гофен играха почти два часа и половина, а всичко завърши с победа за белгиеца в тайбрек в третия сет. Гофен спечели за втори път в кариерата си срещу тенисист от челната десетка на ранглистата и в следващия си мач ще срещу хърватина Марин Чилич, който победи със 7:5, 5:7, 6:2 французина Ришар Гаске.

"Това е най-голямата победа в кариерата ми, със сигурност. Имах проблеми със сервиса ми, а слънцето и жегата не помогнаха изобщо, но в крайна сметка успех да спечеля", каза той след срещата. След като спечели на три пъти подаването на Вавринка в първия сет, Гофен водеше с 5:3 и във втората, и в третата част, но така и не стигна до сервис-гейм за мача. Вавринка, който счупи ракетата си в изблик на ярост във втория сет, допусна фатална грешка в 11-ото разиграване в тайбрека, изпращайки топката далеч от полето след удар на форхенд. Гофен поведе с 6:5, а Вавринка допусна втора поредна грешка с топка в мрежата и белгиецът спечели мача.

Надал, четвърти в схемата и трикратен шампион в Индиън Уелс, преодоля пасив от 2:5 гейма в последния сет и спаси разиграване за мача срещу Зверев. 18-годишният германец загуби последните пет гейма на решаващия сет и отстъпи със 7:6(8), 0:6, 5:7, с което пропусна шанс да стане най-младият четвъртфиналист в турнира от 1989 година насам.

Снимки: Getty Images/Guliver