Ноле с трудна победа в третия кръг в Индиън Уелс

Защитаващият титлата си от последните два сезона Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" с награден фонд 7 милиона долара. Водачът в световната ранглиста победи трудно германеца Филип Колшрайбер със 7:5, 7:5 след 99 минути игра.

В първия сет Джокович си осигури късен пробив, а във втората част той пропиля аванс от 4:2, след което пропусна четири мачбола в деветия гейм и позволи на 30-ия в света Колшрайбер да си върне пробива. Сърбинът все пак отново спечели подаването на съперника си в края, за да триумфира.

За място на четвъртфиналите той ще играе срещу 180-ия в схемата испанец Фелисиано Лопес, който пласира 12 аса при драматичния успех над сънародника си Роберто Баутиста Агут със 7:6(5), 6:7(10), 6:4 след 3:15 часа игра.

Джокович се стреми към пети трофей в Индиън Уелс след 2008, 2011, 2014 и 2015 година.

Трикратният шампион Рафаел Надал (Испания) също продължава напред. Поставеният под номер 4 елиминира сънародника си Фернандо Вердаско с 6:0, 7:6(9) и взе реванш за загубата си в първия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари.

Надал доминираше в началото на мача, но в последствие Вердаско стабилизира играта си и пропиля пет сетбола в тайбрека на втората част, в която допусна обрат от 6:3 точки.

В четвъртия кръг испанецът ще срещне 18-годишния Александър Зверев (Германия). Талантливият младок, който отстрани най-добрия български тенисист Григор Димитров в три сета във втория кръг, в третия се справи и с 16-ия в схемата французин Жил Симон с убедителното 6:2, 6:2 за само 67 минути.

Поставеният под номер 5 Кей Нишикори (Япония) се нуждаеше да два тайбрека, за да отстрани представителя на домакините Стийв Джонсън със 7:6(6), 7:6(5).

В четвъртия кръг той очаква друг американец Джон Иснър, който пласира 15 аса при успеха си над французина Адриан Манарино с 6:4, 7:6(4).

Седмият поставен Жо-Вилфрид Цонга (Франция) победи Сам Куери (САЩ) с 6:3, 6:4 и за място на четвъртфиналите ще играе срещу младия австриец Доминик Тийм. Номер 11 Тийм също се справи с американец в третия кръг, но успехът му, срещу Джак Сок дойде доста по-трудно със 7:5, 6:7(5), 6:1 след 2:14 часа на корта.