Победи за Макарски и Кисьов на турнир по бадминтон в Швейцария

Българите Благовест Кисьов и Стилян Макарски постигнаха победи на турнира по бадминтон "Гран При Голд" в Базел (Швейцария) с награден фонд 120 хиляди долара.

Кисьов се класира за втория кръг на сингъл след успех над Джошуа Магий (Ирландия) с 21:12, 21:13 за 33 минути. Следващият му съперник ще бъде Андерс Антонсен от Дания.

На двойки мъже Макарски и Жил Трипе (Швейцария) преодоляха квалификациите, след като се наложиха над представителите на домакините и втори поставени в схемата на пресявките Перик Дешено и Оливер Шалер с 19:21, 21:19, 21:12 за 42 минути.

В първия кръг на основната схема Макарски и Трипе ще играят срещу номер 8 Илю Ван и Вън Чжан (Китай).

На сингъл Стилян Макарски загуби на старта от Цу Вей Ван (Тайван) с 19:21, 5:21 за 26 минути.
Днес участието си в турнира започват Линда Зечири, Петя Неделчева и на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева.

Сестри Стоеви са поставени под номер 6 в схемата и в първия кръг ще играят срещу германките Йохана Голишевски и Карла Нелте.

Зечири стартира срещу Порнтип Буранапрасерцук от Тайланд, а първата съперничка на Петя Неделчева е Кристина Гавнхолт от Чехия.