И Бенитес не спря Лестър, гол със задна ножица доближи "лисиците" до мечтата (видео)

Сензацията в английския футбол Лестър е с една стъпка по-близо до титлата в Премиър лийг. Отборът на Клаудио Раниери надви с 1:0 гостуващия Нюкасъл и върна аванса си от 5 точки пред втория Тотнъм. "Лисиците" отправиха само един точен изстрел във вратата на Роб Елиът, но той се оказа достатъчен за така ценната победа. Шинджи Оказаки реализира със задна ножица в 25-ата минута, а всички опити на "свраките" да изравнят след почивката се оказаха безуспешни.

Дебют начело на Нюкасъл направи Рафаел Бенитес, който замени уволнения през миналата седмица Стийв Макларън. Под ръководството на испанеца "джордитата" направиха добър мач, но липсата на точност при завършващия пас ги провали. Тимът вече е в серия от 4 поредни загуби и остава в зоната на изпадащите.
В началото домакините бяха подвластни на напрежението и започнаха доста плахо, но Нюкасъл не се възползва и постепенно "лисиците" овладяха средата на терена. В 14-ата минута Джейми Варди имаше претенции за дузпа след сблъсък с Дарил Янмаат, но истината е, че холандецът действаше в рамките на правилата и с тяло блокира съперника си. Малко по-късно Роберт Хут скочи най-високо в наказателното после след центриране от корнер, но прати топката в аут.

В 25-ата минута Оказаки вдигна на крака феновете на "Кинг Пауър Стейдиъм" с много важен и в същото време зрелищен гол. Японецът реагира мигновено след подаване с глава на Варди и с акробатичен удар успя да изненада стража на "свраките" Роб Елиът.
След попадението домакините действаха много по-освободено и скоро можеха да удвоят преднината си, но Марк Олбрайтън шутира покрай гредата. Джейми Варди също имаше шанс да се разпише, но ударът му беше блокиран. Нюкасъл беше близо до изравняването в самия край на полувремето, когато Каспер Шмайхел спаси изстрел на Айосе Перес.

Втората част премина с по-активна игра на гостите, но те трудно стигаха до положения пред вратата на Лестър. "Лисиците" в типичния си стил се прибраха в собствената си половина и разчитаха на контраатаки. В 53-ата минута Кристиан Фукс получи възможност да обстрелва Роб Елиът от фаул, но ударът му попадна в стената. Малко по-късно Нюкасъл организира хубава атака, но Янмаат се забави и спечели само корнер.
В последните минути Нюкасъл търсеше гола с всички сили. При една ситуация реферът Крейг Поусън спокойно можеше да отсъди дузпи в полза на "свраките", след като Уес Морган отби топката с ръка в наказателното поле, но сигнал не последва.

В следващия кръг Нюкасъл приема големия си съперник Съндърланд в може би най-важния си мач за сезона, защото "черните котки" също за сред застрашените от изпадане и имат само с точка повече от тима на Бенитес. За Лестър предстои гостуване на Кристъл Палас.