Самоубийствено равенство в дербито на Севера (видео)

Отборите на Нюкасъл и Съндърланд завършиха наравно 1:1 в дербито на Севера в английската Висша лига. Този резултат обаче не устройва нито един от двата съперника, които са заедно в зоната на изпадащите и след вчерашния успех на Норич се отдалечават все повече от спасителната 17-а позиция в класирането. Повече за пропуснатата победа могат да съжаляват гостите от Съндърланд, които бяха близо до това да постигнат пореден успех над местния си опонент, но тои път "свраките" намериха сили да се върнат в мача с късен гол.

Нападателят Джърмейн Дефоу даде аванс на Съндърланд  с гол малко преди края на първото полувреме. Английският ветеран се разписа с диагонален удар от десетина метра, след като вратарят на домакините Роб Елиът отрази с мъка удар на Фабио Борини, но топката попадна в Дефоу, който през куп от играчи изведе "черните котки" напред. Попадението на Дефоу даде заслужен аванс на гостите, които бяха по-активният отбор преди почивката и по-често застрашаваха съперниковата врата. "Черните котки" определено бяха отборът с по-голямо самочувствие в дербито, след като влязоха в него в серия от шест поредни успеха.

След почивката все пак домакините опитаха да се върнат в мача, но изпитваха трудности срещу добре подредената отбрана на Съндърланд. Ян Мвила изчисти топката пред голлинията в най-добрата ситуация за гол при хаотичния натиск на "свраките", след като Айосе Перес бе успял да преодолее Вито Маноне с диагонален удар. В крайна сметка отборът на Нюкасъл стигна до изравнителен гол чрез сръбския си нападател Александър Митрович в 83-ата минута. Той получи отлично центриране от страна на Жоржиньо Вайналдум и отблизо с глава простреля Вито Маноне за 1:1. Това бе шестото попадение на сърбина с екипа на Нюкасъл след трансфера му на стойност 15 милиона паунда на "Сейнт Джеймсис Парк".

С равенството Нюкасъл прекъсна серията си от четири поредни загуби, но въпреки това остава на предпоследното 19-о място в класирането с 25 точки в своя актив. Съндърланд има една повече и се намира на едно място по-напред в таблицата, но изостава на две зад Норич, който е големият печеливш от мачовете през този уикенд.