Трагедия на стадиона помрачи успеха на Дортмунд (видео)

Борусия (Дортмунд) надви с 2:0 Майнц 05 в поредния си мач от Бундеслигата, но не това беше важното на "Сигнал Идуна Парк" в днешния ден. За съжаление един фен почина, а друг е в болница, след като се оказа, че те са получи инфаркти по време на самата среща. Пострадалите са били на популярната Южна трибуна на стадиона. Все още няма информация дали това са мъже или жени. Очакват се повече подробности.

Новината се разнесе през второто полувреме, заради което всички 81 000 запалянковци замълчаха и настана тягостна обстановка. По-късно в памет на жертвата всички запяха песента "You will never walk alone", последвана от бурни аплодисменти.

Иначе Дортмунд тотално надигра бившия тим на треньора си Томас Тухел и тези два гола са най-малкото, с което гостите се измъкнаха. Марко Ройс реализира за 1:0 в 30-ата минута след забележителна асистенция на Гонсало Кастро, а в 73-ата минута Шинджи Кагава завърши акция на своите за 2:0. Малко преди края Хенрих Мхитарян и Марсел Шмелцер пропуснаха да направят 3:0.

С тази победа Борусия пак съкрати на 5 точки аванса на лидера Байерн (Мюнхен), като до края остават осем кръга. Майнц пък е шести и продължава битката за място в Европа.