Борусия (Д) се разправи с Тотнъм и е на крачка от 1/4-финалите (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби с 3:0 като домакин Тотнъм в първа осминафинална среща от турнира Лига Европа. Головете за германския тим реализираха Пиер-Емерик Обамеянг (30) и Марко Ройс (61, 70). По този начин играчите на Томас Тухел на практика почти си осигуриха класиране на 1/4-финалите, докато воденият от Маурисио Почетино тим ще трябва да се надява на чудо на реванша на "Уайт Харт Лейн".

В 11-ата минута Обамеянг опита удар от въздуха между бранители на Тотнъм, но топката "се разходи" по външната част на мрежата. Три минути по-късно Обамеянг изпрати топката в мрежата зад Юго Лорис с добавка, след като френският страж изби топката след мощен шут на Хенрих Мхитарян. Габонският нападател обаче бе в засада и попадението правилно бе отменено.

В 30-ата минута Обамеянг отново вкара гол и този път всичко беше в рамките на правилата. Габонецът заби топката във вратата на лондончани с прекрасен удар с глава след центриране на Марсел Шмелцер.

В началото на второто полувреме футболистите на Томас Тухел пропуснаха отличен шанс за 2:0. Обамеянг бе изведен в много добра позиция пред противниковата врата, но не успя да отправи добър удар. Гонсало Кастро догони топката, но от малък ъгъл уцели греда.

В 61-ата минута резултатът действително стана 2:0. Марко Ройс с удар от въздуха от съвсем близко разстояние едва не скъса мрежата зад Лорис.

Поражението на лондончани стана още по-тежко в 70-ата минута, когато след великолепна комбинация Ройс се озова в опасно близо до вратата на Лорис и без никакви колебания изпрати топката в мрежата.

В минутите до края срещата сякаш преди всичко се доиграваше и въпреки че в последните минути на терена за Тотнъм се появи Хари Кейн, нападателят с нищо не успя да помогне на тима си, който е изправен пред изключително трудна задача на реванша.

БОРУСИЯ (Д) - ТОТНЪМ 3:0
1:0 Обамеянг (30)
2:0 Ройс (61)
3:0 Ройс (70)

СЪСТАВИТЕ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!