След 15 мача без загуба и два поредни трофея Арсенал се прости с Купата на Англия (видео)

Серията на Арсенал от 15 мача без загуба в турнира за Купата на Англия приключи, след като победителят в последните две издания на надпреварата допусна шокираща загуба с 1:2 от Уотфорд у дома. Одион Игало (50') и Адлен Гедиура (63') се разписаха за "стършелите" и пратиха Уотфорд на полуфинал. Дани Уелбек върна едно попадение две минути преди края, но Арсенал не успя да се добере до преиграване, въпреки че имаше възможности за това.

На Арсенал предстои реванш в ШЛ срещу Барселона на "Камп Ноу", но ако не се случи някакво чудо "артилеристите" ще отпаднат и от този турнир и ще се концентрират изцяло върху Премиър лийг, където в момента изостават на осем точки от лидера Лестър.

До този момент за полуфиналите на ФА Къп вече се класираха Кристъл Палас и Евертън. По-къдно днес играят Манчестър Юнайтед и Уест Хам.

Арсен Венгер бе направил три промени в сравнение с тези, които започнаха през седмицата в преиграването с Хъл Сити - Франсис Коклен, Месут Йозил и Алексис Санчес стартираха като титуляри. Точно толкова бяха корекциите и в 11-те на Уотфорд - Крейг Каткарт, Валон Бехрами и Адлен Гедиура бяха титуляри.

Още в деветата минута Жиру прати топката във вратата на Пантилимон, но попадението бе отменено заради тънка засада на французина. Арсенал продължи да доминира през първата част, но така и не успя да вземе преднина преди почивката. Най-чистото положение пропусна Елнени в 31-ата минута, когато стреля много неточно от чиста позиция, а имаше възможност да намери и Жиру, който бе сам пред голлинията. Египтянинът провали още една добра атака на Арсенал в 41-ата минута, като отново шутира доста неточно. Малко след това Кембъл се опита да прехвърли технично Пантилимон, но заедно с него прехвърли и вратата.

През първата част имаше и един спорен момент - Пуалища влезе остро в краката на Дийни, за което можеше да получи червен картон, каквито бяха претенциите на гостите, но Андре Маринър дори не отсъди нарушение.

В 50-ата минута Уотфорд нанесе своя удар. Дийнни продължи с глава след изпълнение на тъч, Игало се пребори с Паулища и стреля в далечния ъгъл, хвърляйки в екстаз 9000 привърженици на "стършелите", които присъстваха на "Емиратс" днес.

Жиру бе много близо до това изравни в 61-ата минута, когато засече отблизо остро центриране на Гибс отляво, но Пантилимон спаси. Само две минути след това Уотфорд удвои преднината си. Отново Дийни задържа много добре в наказателното поле, след което върна към Гедиура, който с бомбен изстрел простреля Оспина, пращайки топката в горния ъгъл до близката греда.

В 88-ата минута Дани Уелбек намали, след като бе изведен с пета от Йозил и преодоля отблизо Пантиломон. Това даде импулс на домакините и три минути след това удар на Иуоби срещна гредата, а след това Уелбек можеше да изравни, но стреля встрани. До края той имаше още една възможност, но така и не успя да донесе преиграване на своя отбор.

Това бе трета поредна загуба на Арсенал на "Емиратс" след пораженията от Суонзи и Барселона. Това е най-лошата серия на "топчиите", откакто те се преместиха от "Хайбъри".

АРСЕНАЛ - УОТФОРД 1:2

0:1 Игало (50')
0:2 Гедиура (63')
1:2 Уелбек (88')

Арсенал: Оспина, Чембърс, Мертезакер, Паулища, Гибс, Елнени (67'-Иуоби), Коклен, Кембъл (67'-Уелбек), Йозил, Санчес, Жиру (67'-Уолкот)

Уотфорд: Пантилимон, Ниом, Прьодъл, Каткарт, Аке, Уотсън, Бехрами, Капу (73'-Аня), Дийни, Гедиура (77'-Абди), Игало (82'-Амрабат)

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!