Хофе се добра до ценен успех срещу Аугсбург (видео)

Отборът на Хофенхайм изъмкна ценна победа с 2:1 срещу Аугсбург в междинния 24-ти кръг в Бундеслигата. Домакините на "Райн Некар Арена" показаха, че няма лесно да се предадат в битката за оцеляване и след днешния успех срещу един от преките си конкуренти в дъното могат да са много доволни от себе си.

Хофе откри резултата в срещата в 25-ата минута, когато Едуардо Варгас отправи удар, който се отби от гредата, след това топката се озова в Филип Окс, който попаде на Кевин Фоланд, а той бе точен за 1:0.

В 40-ата минута обаче Аугсбур си спечели дузпа и Паул Верхаах бе точен от бялата точка за 1:1.

Домакините обаче не се предадоха и продължиха да търсят победата, която дойде в 81-ата минута, когато Марк Ут отбезяза за крайното 2:1 и взриви трибуните.

Така Хофенхайм вече има актив от 21 точки и остава в зоната на изпадащите на 17-ото място в класирането, но е само на 3 точки от спасителната 15-та позиция. Аугсбург пък се намира на 13-ото място с 25 точки в актива си.