Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Лацио пропусна да си тръгне с победа от Прага (видео)

Отборите на Спарта (Прага) и Лацио завършиха нравно 1:1 в първия мач помежду си от осминафиналите на Лига Европа. Двата тима си размениха по един гол през първата част на двубоя и в крайна сметка не излъчиха победител. Все пак "орлите" могат повече да съжаляват, че не си тръгнаха с успех от Прага, тъй като в края на мача бяха по-добрият тим.

Домакините започнаха по-актвино срещата и стигнаха до откриване на резултата в 13-ата минута. Тогава Давид Лафата намери Мартин Фридек в наказателното поле и халфът с отличен удар вкара топката във вратата на Федерико Маркети. Постепенно гостите изравниха играта и в 38-ата минута стигнаха до попадение. При едно изпълнение на корнер Уесли Хут отправи удар с глава, който бе париран от вратаря Давид Бичик. Топката обаче се озова у Марко Пароло, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка за 1:1.

През втората част Лацио показа, че е тимът с по-опитни футболисти и можеше да се прибере в Рим с победа, след като Антонио Кандрева удари гредата, но нямаше късмет.

Така или иначе развръзката на сблъсъка остана за след седмица, когато двата тима отново ще се изправят един срещу друг. Лацио изглежда в по-добра позиция заради попадението на чужд терен, но чехите запазват своите шансове.

Спарта (Прага) - Лацио 1:1
1:0 Фридек (13)
1:1 Пароло (38)