"Децата" на Попов се готвят за скок

ЦСКА се бори за титлата, без значение от състава или спорта. Така Сашо Попов се опитва да вмени на волейболистите на армейците, че имат необходимия материал, за да изненадат всеки един свой съперник по пътя към върха. В последните 3 години червените не са онзи дразнител и качествата на играчите им не отговарят на критериите на феновете. Но онова, което липсва като умения, може да се компенсира с воля и характер. А през този сезон „децата” на Попов нееднократно доказаха, че имат "топчета”, както биха се изразили някои специалисти.

Последният пример бе преди по-малко от седмица, когато армейците удариха не кого да е, а именно сегашният си съперник на 1/4-финалите в първенството – Монтана. ЦСКА срази фаворита с 3:1 гейма и в този мач се видя, че червените няма да са просто спаринг партньор на състава на Петър Шопов. Талантливите младоци на Попов, в съчетание с опита и неостаряващата класа на Ивайло Стефанов (42 г.) и Христо Цветанов (37 г.), са способни да елиминират отбор с претенции, като този на Монтана, въпреки че домакинското предимство е на страната на съперника. А и не само то. Домакините днес ще разчитат на достатъчно рутинирани волейболисти, в лицето на бивши и настоящи национали като Симеон Александров, Иван Латунов, Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Костадин Стойков и Теодор Богданов. Достатъчно качествен отбор, за родните стандарти, който да претендира за титлата.

Но когато срещу теб застане ЦСКА, никога не казвай никога. Четвъртфинал, който със сигурност не е с предизвестен край. Младите Парапунов, Яни Георгиев, Тодор Костов и контузения Пламен Шекерджиев са жадни за слава. Дали сега е техният момент или опитът и домакинското предимство ще наклонят везните в полза на Монтана? Отговорът днес от 18:00 часа.