Фамозен гол зарадва Еспаньол (видео)

В последен мач от 28-ия кръг на Примера дивисион Еспаньол победи гостуващия Райо Валекано с 2:1 и се отдалечи на 5 точки над зоната на изпадащите. "Пчеличките" обаче са непосредствено над чертата и ги чака тежка битка за оцеляване.

Абрахам Касанова откри резултата в полза на Еспаньол в 12-ата минута, засичайки остро центриране от десния фланг. Възпитаниците на Константин Гълка продължиха да създават голови положения, но не успяха да увеличат преднината си. В 67-ата минута крилото на Райо Бебе изравни с красив удар след пас на резервата Арас Йозбилис. Още по-впечатляващ обаче беше голът, донесъл победата на домакините. В 77-ата минута появилият се четвърт час по-рано на терена Ернан Перес нацели топката от въздуха и безмилостно я заби във вратата на Йоел Родригес.

Еспаньол има 3 победи от последните си 4 мача, а в следващия кръг гостува на Гранада. Райо Валекано пък ще се опита да прекъсне нагативната си серия с успех у дома срещу Ейбар.